Sale szkoleniowe - oświetlenie wydarzenia

Wbrew pozorom zaraz obok odpowiednio dobranego sprzętu, wśród najważniejszych aspektów każdej profesjonalnie zorganizowanej konferencji jest oświetlenie. To właśnie ono wpływa zarówno na samopoczucie uczestników, jak i ogólny odbiór prezentacji. Chcesz dowiedzieć się więcej o znaczeniu oświetlenia sali konferencyjnej? Zapraszamy do lektury!

Czy oświetlenie w sali konferencyjnej jest ważne?

Nowoczesne sale konferencyjne zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by odbywające się w nich spotkania biznesowe, sympozja oraz szkolenia odbywały się w optymalnych warunkach. Jednym z kluczowych elementów każdego pomieszczenia jest oświetlenie. Zarówno światło naturalne, jak i te sztuczne, emitowane przez żarówki, powinno być dostosowane do powierzchni pomieszczenia. Jest to brane pod uwagę już na etapie budowy i aranżacji każdej sali, natomiast światło sztuczne dobiera się już do ilości naturalnego światła. Aktualnie producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i lepszych rozwiązań dla biznesu. Inteligentne systemy sterowania oraz żarówki sprzyjające skupieniu to jedynie kilka z proponowanych przez nich rozwiązań.

Funkcjonalność

Nie może razić żadnych uczestników spotkania – ani osób siedzących przy stole i uważnie notujących przekazywane informacje, ani mówców, którzy z kolei mogą posługiwać się projektorem i ekranem. Ciepła barwa światła (o niskiej temperaturze barwowej), doskonale sprawdzają się do pomieszczeń przeznaczonych do relaksu, natomiast świetlówki o zimnej barwie stworzone zostały z myślą o pracy – wspomagają koncentracje i uważność. Ponadto, chcąc zapewnić gościom komfortowe warunki, należy zamontować źródła światła tak, by nie ograniczały widoczności, a równocześnie zapewniały odpowiedni poziom oświetlenia w sali konferencyjnej. Warto również wyposażyć się w możliwość ograniczenia światła naturalnego. Jeśli spotkanie przeprowadzane jest w środku dnia, latem, to przydatne okażą się wysokiej jakości zasłony zaciemniające lub rolety. Zbyt duża ilość światła naturalnego może uniemożliwiać odczytywanie informacji z nośników – czy to z projektora, czy monitora. Wtedy dzięki manipulacji źródłami światła można stworzyć optymalne warunki do pracy.