Jak zorganizować własne wydarzenie? - przydatne wskazówki

Czeka Cię organizacja własnego wydarzenia, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu myślisz o przygotowaniu eventu na własną rękę i szukasz praktycznych informacji? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę przydatnych porad i pomocy, które będą świetnym wsparciem podczas tej trudnej sytuacji! Dowiedz się więcej o planowaniu i promocji Twojego eventu oraz poznaj sprawdzone techniki i metody, które zebraliśmy w jednym miejscu – zapraszamy do lektury!

Planowanie własnego wydarzenia

Przygotowania rozpoczyna się zazwyczaj od rezerwacji sali. Niemniej jednak jeszcze zanim przejdziesz do wyboru i rezerwacji odpowiedniego lokalu, upewnij się, że znasz takie szczegóły, jak konkretna data i godzina spotkania, a także planowana długość eventu. Pamiętaj również, by posiadać dokładną liczbę uczestników i preferowane ustawienie zarówno stołów, jak i krzeseł. W wypadku tego ostatniego, weź pod uwagę m.in. profil i tematykę spotkania. Czy jest to konferencja, a może szkolenie? Zastanów się, ile czasu przeznaczonego jest na każdy z paneli i rozważ możliwą przerwę na kawę. Czy Twoi mówcy będą potrzebować Wi-Fi, a może projektora lub tablicy interaktywnej? Co z oświetleniem oraz nagłośnieniem? Natomiast, jeśli chodzi o wybór samego obiektu, to wybierz to, w atrakcyjnej lokalizacji. Najlepiej sprawdza się centrum konferencyjne w Poznaniu położone w sercu miasta, wtedy każdy, niezależnie czy na event wybiera się samochodem, czy pociągiem, z łatwością dotrze na Twoje wydarzenie.

Organizacja własnego wydarzenia

Spisz wszystkie informacje, o których wspominaliśmy, a następnie ułóż scenariusz wydarzenia. Pamiętaj, by w razie nieprzewidzianych wypadków mieć przygotowany plan awaryjny. Nie zapomnij także o odpowiedniej promocji wydarzenia. By nadać mu odpowiedni wydźwięk, wybierz reklamę w mediach społecznościowych lub innych platformach internetowych. Przemyśl również formę zaproszeń dla uczestników – wystarczy szablonowy e-mail, a może specjalnie wydrukowane zaproszenie, które zostanie dostarczone pocztą tradycyjną?